Камінні решітки

Камінні решітки різних кольорів

Камін – стильний і оригінальний декоративний елемент, але на цьому його переваги не закінчуються. Він може бути повноцінним опалювальним приладом, якщо грамотно підійти до облаштування всієї системи. Наприклад, решітки вентиляційні для каміна цілком можуть замінити класичні теплообмінники.

Решітки для камінів відрізняються розміром і формою. Класичні решітки бувають квадратними, круглими, прямокутними, овальними, нестандартної геометрії. Моделі неправильної форми зазвичай виготовляються індивідуально. Отвори в решітках можуть бути геометричними (круглими, квадратними, прямокутними), тунельними, щілинними або неправильної форми.

Форма решітки не впливає на її функціональність. Визначальна характеристика – її розмір і площа отворів. Якщо вони невеликі, то тепле повітря може недостатньо рівномірно виходити та розподілятися.

Вентиляційні решітки для каміну: особливості та переваги

Використання камінних решіток обумовлено цілком конкретними перевагами:

  • Значне збільшення ККД: до 25%. Його рівень залежить від якості теплоізоляції, розміру приміщення і інших індивідуальних особливостей.

  • Камінні решітки потрібні для підтримки природної циркуляції повітря. В такому випадку зазвичай встановлюється дві решітки: одна знизу для затягування холодного повітря, друга – зверху, для випуску гарячого. Так легко підтримувати природну конвекцію.

  • Запобігання перегріву камінної зони. Температура в топці залежить від тяги і використовуваного палива, але в будь-якому випадку вона істотно прогріває все оточення, а зокрема – верх камінного короба. Це може погіршити зовнішній вигляд і експлуатаційні характеристики матеріалу.

  • Вентиляційні решітки для каміну можуть бути стильним декоративним аксесуаром за рахунок різноманітності моделей. Їх навіть можна виготовити на замовлення.

Як вибрати і купити вентиляційну решітку для каміна у Львові?

Щоб вибрати відповідну камінну решітку, потрібно врахувати кілька основних характеристик:

  • Потужність топки. Враховується при розрахунку розмірів решітки та площі отворів. Ефективного теплозабезпечення можна домогтися тільки при правильному розрахунку вхідних і вихідних повітряних потоків.

  • Спосіб монтажу. Решітки бувають цільними стаціонарними або знімними, які можна зміщувати чи знімати повністю. Другі зручніші для чищення та обслуговування короба.

  • Матеріал. Використовуються виключно вогнестійкі матеріали, які витримують температуру повітря в топці. Пластикові решітки, наприклад, недостатньо надійні. Найчастіше використовується алюміній, сталь і чавун. Іноді використовується кераміка.

  • Декор. Декор решітки може бути будь-яким. Наприклад, ковані решітки прикрашаються візерунками, орнаментами і фігурами. Для фарбування використовується термостійкий фарба або гальванічне покриття з нанесенням міді, нікелю, хрому, іншого металу.

  • Додаткова комплектація. Найпоширеніші декоративні елементи – розсувні або запашні люки для закриття решітки, дрібна сітка для захисту від комах, заслінки-жалюзі для регулювання потоку повітря, тощо.

Звертайтеся до нас, щоб купити вентиляційну решітку для каміна у Львові. Фахівці «AV-KAMIN» допоможуть визначитися з вибором, займуться монтажними роботами і вирішать всі актуальні питання в процесі.