Ізоляція для камінів

Надійна ізоляція для камінів

Камін в будинку – це гарантія тепла і затишку. Але щоб сповна насолоджуватися та отримувати задоволення від такої радості, потрібно забезпечити всі необхідні умови для його ефективної і безпечної роботи. Зокрема, важливий етап – ізоляція камінів.

Всі матеріали, які підходять для ізоляції камінної топки – це обов'язково високотемпературні матеріали. Вони діляться на кілька категорій:

  • Засипні і набивні. В основному, використовуються в промисловості за рахунок складності виготовлення і експлуатації. Це кварцовий пісок, каолін, тощо.

  • Тверді. Стійкі до механічних пошкоджень і систематичних навантажень. Це шамотна цегла, керамічні плити, тощо.

  • Волокнисті. Відрізняються низькою теплопровідністю, невибагливі до зовнішніх умов, не бояться термоударів, але можуть бути недостатньо міцними механічно. Це мінеральна вата та її аналоги. Саме вона найчастіше використовується для теплоізоляції каміна в побуті.

Ізоляція камінної топки: особливості та переваги

Ізоляція для каміна вирішує відразу кілька завдань:

  • Попереджає нагрівання стін, розташованих біля каміна і димаря;

  • Значно підвищує ККД та якість обігріву;

  • Продовжує експлуатаційний термін обладнання;

  • Збільшує час охолодження камінної системи і сприяє рівномірному розподілу тепла в приміщенні;

  • Запобігає появі та накопиченню конденсату;

  • Перешкоджає займанню через перегрів;

  • Зберігає зовнішній вигляд і якість оздоблення, нестійкого до високих температур.

Ізоляція здійснюється в кілька етапів. Спочатку потрібно ізолювати стіну, яка розташована поруч з каміном. Щоб одночасно захистити оздоблення та зберегти тепло в топці, використовуються плити утеплювача з фольгованою поверхнею. Вони кріпляться металевими дюбелями або спеціальним високотемпературним клеєм.

Якщо стіна віддалена від каміна, використовуються багатошарові конструкції з обрешіткою та окремим облицювальним шаром. Так функціональна теплоізоляція поєднується з привабливим декоративним оздобленням.

Теплоізоляція димоходу залежить від типу конструкції. Прямокутні цегляні системи ізолюються звичайним способом з армуванням та оштукатурюванням. Складніше працювати з керамічними або металевими круглими трубами, які сильно перегріваються. Зазвичай поверх них ізоляція зміцнюється ще й сталевим листом, завареним по шву.

Як вибрати та купити ізоляційні матеріали для каміна у Львові?

Щоб правильно підібрати ізоляційний матеріал, потрібно враховувати його особливості і специфіку застосування.

Базальтова вата відмінно витримує температурні перепади і поєднується з іншими матеріалами. Мінеральна вата в плитах не горить, не боїться температур, довговічна і легко монтується навіть своїми силами. Скловата – ще одна альтернатива, але більш складна в роботі.

Для створення складних декоративних композицій з поличками і нішами використовується силікат кальцію, який запобігає перегріванню і самого каміна, і декоративних елементів. Він відмінно поєднується з іншими оздоблювальними матеріалами. Для ізоляції димоходів використовується звичайна цегла і шлакові плити.

Останнім часом активно використовується тканинний суперсил – екологічний теплоізоляційний матеріал на основі оксиду кремнію. Пресований гіпсо-волокнистий лист невибагливий до зовнішніх умов, міцний і практичний. Він підходить для ізоляції топки і короба, але практично не використовується для димоходу через те, що не гнеться.

Щоб купити якісні і надійні ізоляційні матеріали для каміна у Львові, звертайтеся до фахівців компанії «AV-KAMIN». Ми допоможемо з вибором, монтажем, введенням в експлуатацію та іншими нюансами.