Коліна для димоходу

Коліна для димоходу

При монтажі димоходу камінів, опалювальних печей чи котлів, банних печей та інших приладів, особливу увагу потрібно приділити поворотам труб і похилим ділянкам. Якщо вони організовані недостатньо надійно і ефективно, падає тяга, а відпрацьований газ з сажею гірше проходить по трубі. В результаті значно падає ККД опалювальної системи, а димар швидше засмічується і незабаром потребує чистки або ремонту.

Тому потрібно заздалегідь і правильно підібрати всі складові. А одна з ключових комплектуючих при облаштуванні систем димовідведення – коліно для димоходу. Його основне призначення – облаштування ухилу або повороту труби. Вони використовуються там, де неможливо обійтися прямими відрізками труб.

Коліно для димоходу: особливості та переваги

Коліно для димаря також називається кутом або відведенням, згідно своєму призначенню. Це найважливіший сполучний елемент системи, що дозволяє герметично, безпечно і функціонально міняти напрям труби, якщо потрібно організувати поворот або обійти перешкоду.

Коліна для димоходів мають ряд переваг:

 • Різноманітність моделей дозволяє підібрати оптимальний за кутом і діаметром варіант;

 • Невелика маса не ускладнює конструкцію димаря;

 • Існують регульовані відводи, які дозволяють фіксувати окремі сегменти в потрібному положенні;

 • Для монтажу не потрібні спеціальні кріплення;

 • Класична система установки – труба в трубу, як і для інших комплектуючих систем трубопроводів, включаючи димовідводи;

 • Сучасні коліна витримують температуру газів до 1000 градусів.

Коліно дозволяє переводити та міняти напрям димохідної системи в горизонтальній площині. Якщо довжина ділянки сягає 1,5-2 м, в залежності від типу опалювального обладнання, потрібно передбачити наявність отворів для прочищення. Кількість відводів в такому випадку розраховується з урахуванням тяги.

Як вибрати і купити коліно для димоходу у Львові?

Щоб правильно вибрати коліно для димоходу, потрібно врахувати основні критерії:

 • Матеріал. Використовується сталь, нержавіюча сталь або нержавіюча дзеркальна сталь. Хімічний склад легованої сталі забезпечує високу механічну міцність і жаростійкість. Найпоширеніший варіант – зовнішня частина з нержавіючої та внутрішня – з оцинкованої сталі. Рідше використовуються інші матеріали. Наприклад, чавун. Він використовується в основному для виведення продуктів розпаду у промислових потребах.

 • Кут. Поширені кути відведення – 30, 45, 60, 90, 135 градусів. Коліно на 45 градусів, наприклад, можна встановлювати на вертикально або горизонтально розташованих відрізках.

 • Кількість секцій. Зазвичай коліно має 2-4 секції.

 • Діаметр. Коліна бувають різного діаметру. Зазвичай від 100 до 250 мм. Вони підбираються з урахуванням діаметра труби димоходу.

 • Ізоляція. Різні моделі і марки можуть бути неізольованими, ізольованими або подвійний ізоляції.

Монтуючи коліно, важливо пам'ятати, що це тільки сполучний елемент. Воно не повинно відчувати високого навантаження, щоб система димовідведення залишалася надійною і герметичною.

Щоб купити коліно для димоходу у Львові, звертайтеся до нас. Фахівці і консультанти компанії «AV-KAMIN» допоможуть визначитися з відповідними комплектуючими, візьмуть на себе всі монтажні роботи та введуть готовий об'єкт в експлуатацію.