Димохідні труби

Димохідні труби

Димохідні труби – обов'язкові складові будь-якої системи опалення, будь то камін, піч або котел. Їх основне завдання максимально просте: відведення продуктів згоряння, щоб вони не накопичувалися в системі і не надходили в приміщення.

Важливо також уникати помилок при монтажі. Кожна неточність знижує ефективність системи.

  • Спочатку розраховується висота каналу. Потрібно врахувати також, наскільки димохід виступає над дахом, яке покриття даху, чи є додаткова негорюча ізоляція.

  • Не можна забувати про ізоляцію самої труби. Зазвичай навколо неї створюється окремий короб, простір в якому і заповнюється теплоізоляційним вогнетривким матеріалом. Найчастіше використовується мінеральна вата та її різновиди. Круглі сталеві труби також обертаються плитами утеплювача, а для додаткового захисту поверх заварюється ще один шар листової нержавіючої сталі.

  • Для захисту вихідного отвору димоходу використовуються дефлектори. Вони захищають від вітру, опадів, пилу, а заодно – підтримують оптимальний тиск для саморегулювання тяги в системі.

Труби для димоходу: види, особливості та переваги

Димарі класифікуються, в залежності від матеріалів. Кожен вид має свої особливості та переваги:

  • Труби сталеві для димоходу. Нержавіюча сталь недорога, практична і довговічна. Вона надійна, несприйнятлива до температурних коливань, стійка до деформацій, має гладку поверхню, відрізняється невеликою вагою і компактними розмірами. Такі димоходи максимально різноманітні і легко монтуються, але вимагають поліпшеної теплоізоляції, щоб уникнути тепловтрат та утворення конденсату.

  • Керамічні труби для димаря. Надійна і довговічна конструкція для сучасних опалювальних систем. Кераміка стійка до перепадів температури та корозії, не пропускає газ крізь стінки навіть при тривалій експлуатації, не схильна до утворення конденсату, бруду та кіптяви на стінках.

  • Гофровані труби. Дешеві і практичні. Еластичні труби легко згинаються і підходять для димоходів складних конфігурацій. Вони швидко монтуються за допомогою хомутів, але не підходять для потужних твердопаливних систем із занадто високими температурами.

  • Цегляні димоходи. Використовуються в індивідуальному будівництві і переважно закладаються на етапі проектування будівлі.

Рідше використовуються інші матеріали. Наприклад, дешевий асбоцемент з низькими вогнетривкими властивостями.

Особливим попитом користуються модульні конструкції, які складаються з готових блоків, включаючи прямі ділянки труби, відводи, кути та інші комплектуючі.

Як вибрати і купити димохідні труби у Львові?

До димоходів завжди пред'являються підвищені вимоги, які обумовлені умовами експлуатації.

  • Внутрішня поверхня труб повинна бути ідеально гладкою. Такого важко досягти, наприклад, в цегляних димоходах. А це ускладнює відведення відходів, а також сприяє скупченню кіптяви і сажі. Таку систему доведеться частіше прочищати.

  • Матеріали можуть бути різними, але основна вимога – стійкість до високих температур. Важливо, щоб димар не тріскався, не плавився, не втрачав форму. Для цього використовуються тільки жароміцні матеріали.

  • Для сталевих конструкцій потрібно враховувати марку сталі, наявність додаткового захисного покриття, товщину стінок.

Щоб підібрати і купити підходящі труби для димаря у Львові, звертайтеся до майстрів компанії «AV-KAMIN». Ми допоможемо підібрати і встановити всі комплектуючі, введемо в експлуатацію камінну систему будь-якої складності.